Bioplynové stanice

Máme dlouholeté zkušenosti s dodávkami řídicího systému pro bioplynové stanice. Naše kompetence uplatňujeme jak v rámci nové výstavby, tak i obnovy řídicího systému, včetně efektivního poskytování servisu.

Vlastní pokročilý řídicí systém je plně přizpůsobitelný specifickým požadavkům zákazníka. Dle potřeby nasazujeme i řídicí systém s PLC od firmy Siemens.

Zajišťujeme služby a servis pro vlastní řídicí systém SandRA i řídicí systém s PLC Siemens.

 • Biogas Plant

  12

  bioplynových stanic
 • Electro System

  8000 kW

  celkový výkon
 • Z200

  4800

  I/O signálů

Inteligentní řízení bioplynových energetických zdrojů

Současným trendem v oblasti energetiky je tzv. decentralizace zdrojů, jejíž hlavní myšlenkou je vytváření menších lokálních zdrojů energie v dané oblasti.

Spotřeba elektrické energie se v průběhu dne mění, a protože není možné energii ukládat do přenosové soustavy, vzniká tak potřeba flexibilního řízení. V určitém časovém úseku je potřeba energii do sítě dodávat, jindy je nutné produkovanou energii uchovávat (např. skladováním plynu).

Změny energetického trhu přinášejí provozovatelům bioplynových stanic nové možnosti uplatnění. Pro provozovatele se tímto otevírá možnost stát se poskytovatelem flexibility. Implementací inteligentního softwarového nástroje je provozovatel schopný pružně reagovat na aktuální ceny na energetickém trhu.

Dodáváme provozovatelům komplexní řešení provozu bioplynových stanic od centrálního dohledového systému na platformě SimONet až po vlastní řízení jednotlivých částí bioplynové stanice (výroba biometanu, kogenerační jednotka, skladování plynu, úpravu plynu pro distribuční soustavu nebo jeho zkapalnění, telemetrické stanice pro distribuční soustavu…).

Bioplynky Schema
Řídicí systém SandRA Z210

Zjistěte více o českém řídicím systému s kompaktním řešením pro bioplynové stanice

Průmyslová řada Z200
Bps Viz

Bioplynová stanice s řídicím systémem SandRA

Nabízíme řízení pomocí vlastního kompaktního řídicího systému SandRA Z210 s možností připojení vzdálených vstupů a výstupů a vynikající komunikační výbavou umožňující sdružení řízení různých technologií nebo dílčích technologických celků. Volbou řízení na naší platformě získáte spolehlivý řídicí systém, vyvinutý a vyráběný v České republice. Díky znalosti potřeb řízené technologie bioplynové stanice navrhneme optimální systém za příznivou cenu.

Řídicí systém lze koncipovat jako centralizovaný nebo decentralizovaný. Součástí dodávky je také komfortní centrální řízení, včetně sjednocené vizualizace na SCADA systému Reliance. Vizualizační systém realizujeme jako lokální nebo s možností vzdáleného přístupu.

Výhody využití řídicího systému SandRA

Bioplynová stanice s řídicím systémem Siemens

Pro zákazníky, kteří preferují osvědčené řídicí systémy zahraničních výrobců, nabízíme řízení bioplynových stanic pomocí řídicího systému Siemens S7-300. Standardní řešení je koncipováno jako distribuovaný řídicí systém se vzdálenými vstupně-výstupními moduly. Vynikající komunikační výbava umožňuje sdružení řízení různých technologií nebo dílčích technologických celků.

Pro vizualizaci používáme dotykové panely od stejného výrobce doplněné o SCADA systém Reliance.

Samozřejmostí je také následný záruční a pozáruční servis.

Bps Siemens2

Výhody využití řídicího systému Siemens

Servis

Jsme dlouholetým a spolehlivým servisním partnerem pro provozovatele bioplynových stanic. Pro zajištění komfortu zákazníka jej poskytujeme nejenom na samotném řízení, ale i na kompletní elektročásti. Servisní činnosti zabezpečujeme formou pravidelné údržby nebo nahodilého či pohotovostního servisu. V případě uzavření servisní smlouvy zaručujeme rychlost servisního zásahu a dostupnost klíčových náhradních dílů.

Nabízené služby pro provozovatele bioplynových stanic

Platform
Migrace řídicího systému

Je váš systém zastaralý a jeho poruchovost roste? Rádi byste stávající řízení doplnili o další funkce? Přemýšlíte o povyšování bioplynu na biometan?

Neváhejte se na nás obrátit, naši odborníci vám rádi navrhnou možnosti řešení vašich potřeb.

Services
Servisní podpora 24/7

Nabízíme komplexní servis řízení a elektročásti s možností volby typu poskytovaných servisních činností od nahodilého po pohotovostní servis.

Komunikace v českém jazyce a rychlá reakční doba je pro nás samozřejmostí.

Board
Snadná výměna náhradních dílů

Díky dlouholetým zkušenostem s řízením technologií bioplynových stanic určíme potřebné náhradní díly pro zajištění nepřetržitého chodu.

Možnost skladování náhradních dílů v našich skladech či přímo u zákazníka.

Chcete vědět více? Kontaktujte nás!

Václav Janoch
Václav Janoch

marketingový a obchodní ředitel
vaclav.janoch@zat.cz
+420 604 236 705

LinkedIn profil