Areva a EDF 26.5.2015 hostily na 50 odborníků a lídrů z oblasti jaderné energetiky, zástupců Evropské komise i ministerstev

Areva a EDF 26.5.2015 hostily na 50 odborníků a lídrů z oblasti jaderné energetiky, zástupců Evropské komise i ministerstev

Praha 26. 5. 2015 - Dva dny Praha hostí zástupce evropských špiček z oblasti energetiky. O předehru European Nuclear Energy Forum (ENEF) 2015 se postaraly společnosti Areva a EDF, které dnes v poledne pozvaly k pracovnímu obědu na 50 zástupců politické a byznys sféry z odvětví jaderné energetiky. Zástupci tří partnerských firem z Francie, České republiky a Polska odpovídali na dotazy účastníků diskusního panelu. Českou republiku za dodavatele Arevy zastupovala společnost ZAT a.s., výrobce a dodavatel řídicích systémů do energetiky i průmyslu u nás i ve světě.

„Evropa má dnes v oblasti jaderné energetiky silné postavení, otázka konkurenceschopnosti a perspektivy dodavatelského řetězce je do budoucna velmi důležitá,“ říká Jean-Andre Barbosa, ředitel pořádající společnosti Areva pro střední a východní Evropu. 

Společnost Areva proto oslovila tři dodavatelské firmy - BOCCARD z Francie, Elektrobudowa z Polska a ZAT z České republiky - aby se v diskusním panelu podělily o své zkušenosti s dodávkami do jádra. Událost byla určena pro účastníky ENEF, zejména pro evropské instituce, představitele zúčastněných států a pro jejich průmyslové partnery. 

 „Firma ZAT je jedním z hlavních partnerů společnosti Areva v regionu. Ve svém oboru má značné zkušenosti a věříme, že vnesla do debaty velmi cenný vhled na vyhlídky a výzvy, kterým jaderná energetika čelí,“ komentuje Jean-Andre Barbosa důvod volby právě české společnosti ZAT.