Dodávky ZAT pro modernizaci jaderných elektráren ve Francii pokračují

Dodávky ZAT pro modernizaci jaderných elektráren ve Francii pokračují

Společnost ZAT dodává pro francouzský Framatome (dříve Areva NP) 58 skříní řídicího systému pro 20 bloků jaderných elektráren, každý o výkonu 1 300 MW. Zakázku realizujeme od roku 2012, v současné době jsme v polovině dodávek.

Pro dodávku na druhý blok jaderné elektrárny Belleville a první blok jaderné elektrárny Nogent aktuálně francouzští specialisté instalovali aplikační SW do skříní diagnostického a informačního systému KCF, který projektujeme a vyrábíme v Příbrami. Dále byly v Příbrami provedeny propojovací testy našich KCF skříní se skříněmi Rolls-Royce.

Obě jaderné elektrárny provozuje společnost EDF (Électricité de France), která se zabývá výrobou a distribucí elektřiny. Současně s propojovacími testy proběhla i kontrola kvality vyrobených KCF skříní.

Konec dodávek je plánován na rok 2024. Finálně bude systém KCF zajišťovat diagnostické a informační funkce na dvaceti jaderných blocích v osmi jaderných elektrárnách ve Francii.

Koncem února se také uskutečnil „Progress meeting“ za přítomnosti vedoucích projektu z Lyonu. Při jednání zástupci Framatome ocenili vysokou kvalitu naší výroby po celou dobu trvání projektu, odbornost a flexibilitu projektového týmu a vyjádřili celkovou spokojenost s dosavadním průběhem projektu.