Dokončili jsme další významnou zakázku v oblasti plynárenství

Dokončili jsme další významnou zakázku v oblasti plynárenství

Společnost ZAT patří mezi strategické dodavatele řídicích systémů v oboru plynárenství. V minulém měsíci divize Smart systémy úspěšně dokončila další důležitou výrobní a realizační zakázku pro společnost NET4GAS, která je dlouholetým partnerem naší společnosti.

Úkolem bylo vypracování rozsáhlé projektové dokumentace pro provedení stavby, rekonstrukce řídicího systému včetně kompletních testů a vlastní dodávka řídicího systému. Projekt byl zakončen komplexními zkouškami a revizí na rozdělovacím uzlu plynové regulační stanice Rozvadov. Zakázka byla zasmluvněna v posledním měsíci roku 2019, předání proběhlo na konci března 2020.

„V plynárenství realizujeme převážně rozsáhlé projekty, při kterých má zákazník často individuální požadavky například na kybernetickou bezpečnost řídicích stanic či na zabezpečení komunikace a nástrojů. Naše systémy jsou na nasazení v oblasti kritické infrastruktury velmi dobře připraveny, klientům dlouhodobě garantujeme požadovanou bezpečnost a spolehlivost,“ říká Václav Janoch, ředitel divize Smart systémy ZAT.

Společnost ZAT nyní pracuje na projektech pro několik dalších distribučních společností plynu v České republice. Rozsah zakázek pokrývá celý životní cyklus řídicího systému od realizace po pozáruční servis. K zajímavým projektům patří například realizace distribučního dispečinku nebo převzatý servis telemetrických stanic. 

Řídicí systém SandRA

ZAT disponuje moderním řídicím systémem SandRA (Safe and Reliable Automation) čtvrté generace, díky němuž se řadí mezi přední dodavatele těchto technologií u nás i v Evropě.

SandRA je systém třídy Distributed Control System navržený pro náročná průmyslová odvětví vyžadující vysokou spolehlivost a dlouhou dobu života řídicího systému.