Hledáme lidi, kteří se nebojí výzev

Příbram 10. prosince 2016 - Společnost ZAT je jednou z mála českých firem, které dokázaly uspět s vlastním vývojovým řešením na světových trzích. Řídicí systémy a know-how techniků využívají firmy v 60 zemích světa na pěti kontinentech. Hledáte-li zajímavou práci a lákají vás nové výzvy nebo se chcete pracovně podívat do různých koutů světa, dveře v ZAT máte otevřené.

Většina Plzeňanů nepřehlédne budovu ZAT při příjezdu z dálnice od Prahy či při nákupech v obchodním centru v Černicích. Málo kdo už ví, že se s produkty této ryze české společnosti Češi setkávají denně. Pokaždé, když otočí vypínačem nebo postaví konvici s vodou na kafe, nasednou-li do tramvaje nebo vlaku či si zpříjemní večer při skvělé hře v divadle s otáčivým jevištěm.  Řada českých klasických elektráren i obě jaderné elektrárny totiž používají řídicí systémy od plzeňské firmy. ZAT také dodává řídicí systémy a dispečinky pro vlaky, tramvaje či metro nejenom v České republice. S know how zatáckých vývojářů a techniků se setkáte, budete-li cestovat čínským metrem, jedním z nejrychlejších rychlovlaků KTX v Jižní Korey nebo tureckými drahami. Fajnšmekři obřích aut ocení jedny z největších trucků světa od firmy Liebherr, které se používají při povrchové těžbě v USA nebo ve Španělsku.  Řízení pohonu elektromotoru každého kola obstarala právě česká společnost ZAT.

 

Kvalitní zázemí

„O naše řídicí systémy je u nás i ve světě obrovský zájem, stále proto přijímáme nové pracovníky, kteří se nebojí výzev,“ říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT. Těm, kdo chtějí pracovat na vývoji, projektování či realizaci řídicích systémů žádaných po celém světě, poskytuje ZAT špičkové zázemí. Jen do vývoje investuje ročně přes 40 milionů korun. Do obnovy areálu v Příbrami a výstavby nového Výzkumného a vývojového centra se zkušebnou v Plzni firma investovala za posledních deset let téměř 300 milionů korun. A právě budovu vývojového centra míjí Plzeňané téměř desátým rokem.

„Ač jde o velké investice, vyplácejí se, v poslední době jsme získali nové zakázky za více než 1,2 miliardy korun,“ konstatuje Ivo Tichý. Ve vývojovém centru v Plzni pracuje v současné době přes 100 inženýrů. „Letos chceme přijmout další pracovníky. Do týmu hledáme šikovné programátory, projektanty, zkušební techniky i vývojáře. Přijímáme také absolventy vysokých a středních škol,“ upřesňuje Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT.

 

ZAT ve světě

ZAT patří mezi čtyři firmy v EU, které vyvíjí, vyrábí a nasazují vlastní řídicí systém SandRA do primárních okruhů jaderných elektráren. Systémy a know-how firmy najdete ve více než čtvrtině jaderných elektráren v Evropské unii a v 10 procentech ve světě. ZAT vyrábí procesní stanice nejvyšší bezpečnostní třídy, díky nimž může řídit kompletní chod jaderné elektrárny včetně nejvyšších bezpečnostních systémů. „Náš systém SandRA řídí například JE Dukovany, nově pak maďarskou JE Pakš,“ doplňuje Vladislava Česáková. Každoroční mnohamilionové investice do vývoje řadí ZAT mezi nejúspěšnější výrobce specializovaných řídicích systémů v Evropě, zároveň je největší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s vlastním řídicím systémem. ZAT patří mezi zakladatele oboru automatizace ve světě, v příštím roce oslaví 55 let od svého založení. Se závodem v Příbrami zaměstnává přes 350 zaměstnanců, jako významný zaměstnavatel v Plzni podporuje místní kulturu i sport.

 

 

Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s více než 50letou historií. Je uznávaným dodavatelem zejména v oborech jaderné energetiky, klasické energetiky, povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů.

Firma ZAT sídlí v Příbrami a má pobočku v Plzni. Má vlastní vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také výrobcem zdravotnických přístrojů. Firma zaměstnává cca 350 pracovníků, z nichž má 80 % středoškolské a vysokoškolské vzdělání.

 

Kontakt pro média: Denisa Ranochová, tel.: 608 445 255, e-mail: denisa.ranochova@zat.cz

PDF ke stažení ZDE