I letos naše kolegyně a kolegové přijali výzvu DO PRÁCE NA KOLE a uspěli!

I letos naše kolegyně a kolegové přijali výzvu DO PRÁCE NA KOLE a uspěli!

I letos se naše kolegyně a kolegové zapojili do celorepublikové výzvy Do práce na kole, která lidi motivuje k využívání ekologických způsobů dopravy. Přes různá omezení spojená s COVID-19 se akce v celé České republice zúčastnilo téměř 16 000 zaměstnanců. Ti společně „na vlastní pohon“ překonali 3 821 000 km – tedy na kole, koloběžce, chůzí nebo poklusem. Zaťáci, kteří rádi sportují, opět výzvu přijali, a navíc se dokázali v obrovské konkurenci umístit! 
 
Výsledky letošní kampaně byly vyhlášeny v plzeňském Depo2015 na závěrečné cyklopárty. Naše kolegyně z týmu Tak jo patřily mezi 23 družstev z celé ČR, které splnily 100% účast v hlavní kategorii "Pravidelnost týmů". 
 

ZAT akci podpořil také dvěma soutěžemi. V kategorii nejvíce najetých kilometrů se na prvních třech místech umístily týmy ABCD, Kolo/běžci a Dráčata. My jim k tomu gratulujeme a děkujeme všem zaměstnancům, kteří se do akce zapojili. 

ZAT dlouhodobě sponzoruje kulturní a společenské akce v Příbrami, Plzni a nově v Benešově, kde sídlí nová pobočka firmy. 

Více informací, včetně zajímavých čísel z projektu Do práce na kole najdete na ttps://www.dopracenakole.cz/26491/vysledky-do-prace-na-kole-2020 

 A zde malá ochutnávka:

  • 393 000 bezmotorových cest,
  • 2700 společností (firmy a instituce),
  • 493 tun ušetřeného CO2,
  • celkem našlapáno 646 000 km, tj. asi 16x kolem zeměkoule,
  • jen ve dvou městech se častěji chodilo a běhalo, než jezdilo na kole, z 50 pořadatelských měst to je Jablonec a Ústí nad Labem.

Zdroj fotografií: Do práce na kole, pixabay.com