Jsme partnerem filmového festivalu Nový ruský film

Jsme partnerem filmového festivalu Nový ruský film

V první polovině listopadu se v Praze, Zlíně, Olomouci a Jihlavě koná festival moderního ruského filmu s názvem Nový ruský film. Naše společnost ZAT je partnerem jednoho ze stěžejních filmů festivalu s názvem Wild Edens: Russia, který vznikl ve spolupráci National Geographic a společnosti Rosatom. Hlavním důvodem vzniku filmu je upozornit mezinárodní společenství na změnu klimatu a potřebu využívání čisté energie.

Festival chce ukázat českým divákům moderní ruskou kinematografii a vysokou úroveň profesionality ruských filmových producentů, herců a režisérů.

Součástí partnerství je i putovní výstava fotografií kapitána jaderného ledoborce „50. let vítězství“ Dmitrije Lobusova, která se bude konat v průběhu příštího roku. Na přírodovědeckých fakultách českých vysokých škol zároveň proběhnou přednášky věnované ekologii a jaderné energetice jako ekologicky čistého zdroje energie.

„Vzhledem k tomu, že naše společnost dodává řídicí systémy na deset procent jaderných elektráren ve světě a třetinu v Evropské unii, chceme, jako česká firma, podporovat osvětové aktivity spojené s využíváním jádra jako ekologického zdroje výroby energie,“ říká Karel Stočes, ředitel divize Energetika.

Festival se koná z iniciativy velvyslance Ruské federace v České republice pana Alexandra Zmejevského, za podpory Federální agentury Rossotrudničestvo a Svazu kinematografie Ruska. Pořadateli festivalu jsou Rusko-česká smíšená obchodní komora a agentura Essential Communication, která se specializuje na oblast česko-ruských komunikačních projektů. Generálním partnerem projektu je ruská korporace pro atomovou energii Rosatom.