Kubánský ministr energetiky hovořil pochvalně o projektech ZAT na Kubě

Kubánský ministr energetiky hovořil pochvalně o projektech ZAT na Kubě

První týden v listopadu proběhla na Kubě podnikatelská mise vedená ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem a prezidentem Svazu průmyslu ČR Jaroslavem Hanákem. Naše společnost patří mezi významné dodavatele do kubánských elektráren. Proto nás potěšilo stanovisko kubánského ministra energetiky při jednání s českým ministrem průmyslu a obchodu, který vyjádřil spokojenost s námi realizovanými projekty na Kubě a vyzdvihl jejich přínos pro tamní energetiku.

 

„Zúčastnili jsme se řady důležitých jednání včetně delegace na Ministerstvu energetiky a těžby (MINEM), kde zástupci obou zemí hovořili o možnostech vzájemné spolupráce. Kubánský ministr energetiky mluvil také o připravované energetické koncepci a zmínil i realizaci plánované rekonstrukce elektrárny Felton I, kde bude ZAT opět dodávat řídicí systém,“ říká Ivana Bergerová, finanční ředitelka ZAT, která byla členem podnikatelské mise doprovázející vládní návštěvu.

 

Součástí návštěvy Kuby byl i mezinárodní veletrh FIHAV. Naše společnost zde každoročně vystavuje. Na veletrhu zástupci naší firmy absolvovali také dvoustranné jednání s generálním ředitelem koncernu Energoimport panem Lage a dalšími členy vrcholného managementu. „Hovořili jsme o dofinancování již zrealizovaných zakázek a o možnostech financování budoucích projektů, např. buzení pro Neuvitas nebo Felton I či technické pomoci pro elektrárnu Rente III,“ doplňuje František Kural, ředitel divize Energetika, který se veletrhu FIHAV každoročně účastní.

 

ZAT dodává řídicí systémy do největších kubánských elektráren od 90. let minulého století. Naše řídicí systémy řídí tepelné elektrárny Rente či Felton nebo vodní elektrárnu Hanabanilla.