Máme za sebou zakázku pro teplárnu EC Katowice

Máme za sebou zakázku pro teplárnu EC Katowice

Pro společnost TAURON Polska Energia S.A. jsme realizovali výměnu regulace a ochran turbíny, současně jsme provedli rekonstrukci budicí soupravy včetně výměny řídicí části. „Uskutečněním této zakázky v teplárně EC Katovice se nám podařilo samostatně proniknout na polský trh, a to zakázkou pro koncern, který je druhým největším výrobcem elektřiny v Polsku a největším distributorem elektřiny na území státu,“ říká František Kural, ředitel divize Energetika.

Termín na realizaci projektu byly necelé tři měsíce, což je zhruba polovina standardního času. „Znamenalo to pro nás špičkovou koordinaci projektů i dojednání nestandardních podmínek u našich dodavatelů, nicméně tyto situace řešíme u řady zakázek ve světě,“ doplňuje Kural.

Na teplárnu jsme nasadili náš řídicí systém SandRA, který se velmi dobře prodává v zahraničí. V současné době jej dodáváme do šedesáti zemí světa. „Nově se chceme více zaměřit i na naše sousedy, do čehož spadá i polský trh,“ doplňuje Ivo Tichý, člen představenstva ZAT. Dalším cílovým trhem v Evropě jsou státy severní Evropy, ve světě pak Irán či Indonésie.