Na 14. ročníku konference ARAP jsme představili naše technické novinky

Na 14. ročníku konference ARAP jsme představili naše technické novinky

Jako každoročně, v polovině listopadu, jsme se zúčastnili odborné konference ARAP (Automatizace, Robotizace a Procesy) www.arap.cz. Jsme jednou z mála firem, které konferenci podporují od samotného začátku.

Kromě toho, že jsme si vyslechli zajímavé přednášky profesorů a kolegů z jiných firem, sami jsme vystoupili s prezentací technických novinek naší společnosti.

Pavel Kulík, ředitel útvaru Technický rozvoj, v úvodu představil historii firmy, zajímavé zakázky i technickou náročnost oboru, ve kterém působíme. Stěžejní body prezentace jsme zaměřili na dva naše nové produkty, a to SimONet a TED 22.

SimONet je naše nová platforma koncipovaná pro Internet věcí. Systém nabízí bezdrátový sběr dat technologiemi IoT, případně kombinací technologií stávajících. Kolega Petr Hasman, zástupce ředitele divize Smart systémy, se ve své přednášce věnoval úvahám, zda vůbec patří Internet věcí do světa průmyslu a zda dokáže tak mladá technologie obstát v optice průmyslového vidění a najít si své místo vedle lety ověřených systémů a technologií.

Martin Brašna, ředitel divize Výroba dodávek, hovořil na téma „Využití digitální dokumentace ve výrobě“. Představil účastníkům konference naše zkušenostmi s úpravou procesů a výroby směrem k principům Industry 4.0 a přechod ZAT na bezpapírovou výrobu. K tomuto účelu jsme vyvinuli vlastní řešení TED 22 (Terminál Elektronické Dokumentace). Toto mobilní pracoviště je vhodné především do podniků vyrábějících větší a složitější sestavy. Jeho výhodou je velký dotykový monitor, výdrž přes 20 hodin na jedno nabití, mobilita a odkladný prostor pro různé nářadí.

V případě zájmu Vám kolegové rádi poskytnou bližší informace, neváhejte se na ně obrátit.

Hlavní téma konference bylo „Pokročilá automatizace – cesta ke zvyšování produktivity výroby“ s následující specifikací tematických okruhů:

  • moderní snímače a akční členy,
  • řídicí systémy s pokročilými funkcemi DCS, PLC, SCADA,
  • komunikační sběrnice a sítě ve výrobním podniku,
  • sběr, přenos, zpracování a využití „velkých dat“ k získaných z technologických zařízení.

Na konferenci dále vystoupili například tito odborníci:

  • prof. Ing. Vladimír Kučera, DrSc., d. h. c. - ředitel ČIIRC (Český institut informatiky, robotiky a informatiky)
  • prof. Ing. Miloš Schlegel, CSc. – FAV ZČU Plzeň
  • prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., d. h. c. (ČIIRC ČVUT)
  • prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. – děkan fakulty strojní ČVUT