Na akci "Otevíráme dveře vzděláním" jsme studentům představili přednosti práce v ZAT

Na akci "Otevíráme dveře vzděláním" jsme studentům představili přednosti práce v ZAT

Stále hledáme nové kolegy, a to i mezi studenty středních škol. Jako každoročně jsme se proto zúčastnili studentského veletrhu práce s názvem "Otevíráme dveře vzděláním", který už po šesté pořádala VOŠ a SPŠE Plzeň.

V dopolední části kolega Ondřej Rinke zasvětil studenty do tajů automatizace. V průběhu celého dne jsme se pak se středoškoláky osobně setkávali na našem stánku, kde jsme pro ně připravili i praktickou ukázku řídicího systému SandRA Z100 a Z200 - řídicího pultu operátora na jaderném reaktoru.

Studenty zaujalo, že tak sofistikované systémy vyvíjí a vyrábí česká firma i to, že se díky práci u nás mohou podívat do různých koutů světa. Vzhledem k tomu, že se na škole věnují také oboru IoT, se zájmem se ptali na naši novou technologii SimONet.

ZAT z 80 procent zaměstnává středoškolsky a vysokoškolsky vzdělané zaměstnance. „Letos chceme přijmout další pracovníky. Do týmu hledáme šikovné programátory, projektanty, zkušební techniky i vývojáře. Přijímáme také absolventy vysokých a středních škol,“ doplňuje Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT.

Akce se zúčastnilo přes 60 firem včetně vysokých škol.