Na Amperu jsme představili naše technologie pro IoT

Na Amperu jsme představili naše technologie pro IoT

Několik posledních let nebyl pro nás veletrh Amper až tak důležitý, jelikož jsme se více zaměřovali na oblast energetiky. To se změnilo vývojem systému SimONet, který nabízí bezdrátový sběr dat technologiemi IoT. A právě tento produkt jsme představili na Fóru automatizace, které na veletrhu pořádal odborný časopis Automa.

Petr Hasman z divize Smart systémy ve své přednášce představil hlavní funkce platformy, což je komplexní správa hodnot a monitoring spravované lokality nebo objektu. SimONet nad měřenými daty upozorňuje na nestandardní stavy, hledá souvislosti mezi hodnotami, detekuje případné ztráty, předchází havarijním stavům. V rámci odpovědí na dotazy také upřesnil přínosy pro manažerské řízení. „Systém dokáže analyzovat měřená data, zvyšovat efektivitu plánování údržby a vede k finančním úsporám. V různých uživatelských úrovních nabízí typy přístupů pro správce, techniky, manažery. Na základě požadavků klienta a našich zkušeností jsme schopni vytipovat nejvhodnější řešení, případně pokrýt lokalitu signálem pro sběr dat,“ doplnil Petr Hasman.

V rámci přednášky také představil bezdrátový terminál elektronické dokumentace TED 22, který ZAT vyvinul pro lepší manipulaci na pracovišti. Je vhodný především do podniků vyrábějících větší a složitější sestavy. Jeho výhodou je velký dotykový monitor, výdrž přes dvacet hodin na jedno nabití, mobilita a odkladný prostor pro různé nářadí, ale především on-line napojení na informační systém společnosti.

„Na veletrhu jsme se také setkali s našimi obchodními partnery, s nimiž jsme řešili možnosti spolupráce na nových zakázkách,“ dodal Petr Hasman.