Na Dnech teplárenství a energetiky jsme představili nové technologie pro IoT

Na Dnech teplárenství a energetiky jsme představili nové technologie pro IoT

Teplárenství je tradiční obor, do kterého dodáváme naše řídící systémy. Na letošních Dnech teplárenství a energetiky, které v Hradci Králové pořádalo už po 24. Teplárenské sdružení ČR, jsme účastníkům představili naše nové řešení v oblasti internetu věcí.

Petr Hasman, zástupce ředitele divize Smart systémy, zde vystoupil s přednáškou Bezdrátový sběr a správa dat pomocí technologií IoT. Po úvodním představení firmy a řešení pro teplárenský průmysl se zaměřil na prezentaci našeho nového produktu Bezdrátového sběru a správy dat od patních měřičů tepla. „Tímto produktem doplňujeme naše portfolio obsahující řízení celého bloku i dílčích technologií, například řízení turbíny, buzení generátoru, odsíření či odpopílkování. Jde o cenově nenáročné řešení sběru a správy dat, které poskytuje pokrytí i v komplikovaných lokalitách,“ říká Petr Hasman.

Modul postavený na technologii LoRaWAN umožňuje variabilní počet odečtů za den. Zároveň garantuje více než pětiletou životnost při napájení ze standartních AA baterií. Součástí produktu je také software pro správu měřené lokality umožňující monitoring měřených dat, upozorňování na překročení standardních limitů a export dat do nadřazených systémů. „Rozšiřujeme tak možnosti toku informací našim zákazníkům a hledáme nové souvislosti, které vedou ke zkvalitnění služeb, případně úsporám,“ doplňuje Hasman.

Naše společnost se aktivně zabývá vývojem technologií v kontextu Průmyslu 4.0 a hledáním nových technologií a platforem ve světě IoT, které pak implementujeme do stávajících oblastí průmyslu, kde působíme.

Naše společnost ZAT byla také partnerem Dnů teplárenství a energetiky, ve fotogalerii najdete ochutnávku z letošního ročníku.