Na mezinárodní veletrh Medica za námi přijeli zájemci z Perského zálivu, Japonska i Ruska

Na mezinárodní veletrh Medica za námi přijeli zájemci z Perského zálivu, Japonska i Ruska

Významnou součástí společnosti ZAT je také divize Medical, která se zabývá vývojem a výrobou zdravotnických prostředků. V posledních několika letech jsme rozšířili kompetence o nabídku inovativních a individuálních řešení i zakázkovou výrobu zdravotnických přístrojů a komponent pro externí zákazníky.

A právě naše kompetence a know-how ve zdravotnictví jsme na konci listopadu představili na mezinárodním medicínském veletrhu MEDICA, jedné z největších akcí svého druhu na světě.

Kolegové z divize Medical zde prezentovali kompletní portfolio produktů a kompetencí ZAT od funkcí terapeutického přístroje StimSmart vyvinutého naší společností přes platformu SimONet využívanou ve zdravotnictví pro účely monitoringu nemocničních pokojů až po kompetence v oblasti certifikace zdravotnických produktů dle nově zaváděné legislativy MDR (Medical Device Regulation).

„Na veletrhu jsme absolvovali řadu úspěšných jednání jak s našimi stávajícími partnery z Evropy, Ruska i zemí Blízkého východu, tak s novými obchodními partnery z řad distributorských firem a koncových zákazníků. Řada zákazníků za námi přijela do Düsseldorfu cíleně, kdy se chtěli seznámit s přístrojem StimSmart a probrat naše kompetence, které by využili ve svých produktech,“ říká Roman Plavec, ředitel divize Medical.

Významným bodem programu bylo jednání s vedením Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků týkající se mimo jiné zapojení kompetencí ZAT do projektu virtuální nemocnice či podpory členů asociace v rámci aktivit zahraniční rozvojové spolupráce pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR.

„Ve srovnání s loňským rokem, kdy jsme se veletrhu účastnili jako vystavovatelé premiérově, nás letos partneři a distributoři oslovovali již s konkrétními náměty a nabídkami ke spolupráci, zajímali se o naše produkty a oceňovali naše zázemí jako silné a stabilní společnosti nabízející inovativní řešení pro oblast zdravotnictví,“ doplňuje Roman Plavec.

Mezinárodního veletrhu jsme se zúčastnili jako součást společné expozice českých firem pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Již nyní připravujeme účast na příštím ročníku MEDICA 2020.

Zdroj ilustrativních fotografií: press centrum mezinárodního veletrhu Medica 2019