Na on-line konferenci k průmyslovému blockchainu jsme představili naše softwarové řešení

Na on-line konferenci k průmyslovému blockchainu jsme představili naše softwarové řešení

Měsíc říjen je ve firemní sféře ve znamení průmyslu. V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu se pravidelně koná řada odborných konferencí. Vzhledem k aktuální situaci se některé přesunuly na internet.

Jednou z nich je i konference Annual ElA blockchain meeting pořádaná Elektrotechnickou asociací České republiky, která proběhla v říjnu v on-line podobě. Byla zaměřená na praktické využití blockchainu, jeho možností i nasazení v českých firmách.

Naši kolegové Jaroslav Hrdinka a Ladislav Kopecký z odborné skupiny Vývoj zakázkového softwaru zde představili naše softwarové řešení na platformě ElA blockchain. „Prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace jsme demonstrovali možnosti ověřování pravosti jakýchkoli multimediálních záznamů a ukládání hashů (otisků souboru), do této distribuované databáze. Její hlavní výhodou je možnost jednoduše a důvěryhodně podepisovat soubory bez nutnosti certifikátů. Validaci pravosti dokumentu lze dokonce provést i bez založeného přístupového účtu,“ upřesňuje Jaroslav Hrdinka. Tyto vlastnosti jsou neocenitelné například v boji proti stále častějšímu šíření tzv. fake news. Použitelnost technologie v praxi jsme ukázali na rozvíjející se spolupráci ZAT s jedním z předních mediálních domů v ČR. V rámci prezentace kolegové rovněž představili naše několikaleté zkušenosti s vývojem nativních aplikací pro mobilní zařízení a zmínili výhody použití technologie Xamarin pro koncové uživatele.

Zajímá vás více k našemu řešení v rámci blockchainu? Neváhejte nás kontaktovat, kolegové z odborné skupiny Vývoj zakázkového softwaru se vám budou rádi věnovat.

Příklady využití blockchainu si můžete přečíst i na webu computerrock.com, z něhož je použita ilustrační fotografie.

https://computerrock.com/blog/blockchain-in-action-16-inspirational-examples/