Navštívili nás zástupci ČEZ s Petrem Závodským, ředitelem útvaru výstavby jaderných elektráren

Navštívili nás zástupci ČEZ s Petrem Závodským, ředitelem útvaru výstavby jaderných elektráren

V Příbrami jsme tento týden přivítali další odborníky na jadernou energetiku. Tentokrát se s našimi novinkami a kompetencemi v jádře přišli seznámit zástupci ČEZ v čele s Ing. Petrem Závodským, ředitelem útvaru výstavby jaderných elektráren ČEZ a.s.

Představili jsme jim novinky v řídicím systému SandRA pro realizaci bezpečnostních i nebezpečnostních funkcí včetně produktů pro jadernou energetiku v tuzemsku a zahraničí i kompetence v jádře.

„Zástupci ČEZ velmi pozitivně hodnotili naše technické prostředky SandRA v nejvyšší bezpečnostní kategorii a schválenou řídicí dokumentaci pro dodávku na finskou jadernou elektrárnu Loviisa,“ říká Karel Stočes, ředitel divize Energetika.

Na dopolední prezentaci navázala prohlídka showroomu s průřezem našich řídicích systémů všech čtyř generací, prošli jsme i prostory výroby průmyslové elektroniky a dodávek s moderním technickým a technologickým vybavením. „Diskutovali jsme také o připravenosti a možnostech uplatnění našich dodávek v rámci dostavby jaderné elektrárny Dukovany a Temelín. Část jednání byla věnována další spolupráci,“ doplňuje Karel Stočes.