Představili jsme naše kompetence v jádře a teplárenství na dvou významných konferencích

Představili jsme naše kompetence v jádře a teplárenství na dvou významných konferencích

V měsíci září se konaly dvě významné konference z oblastí, na které se ZAT cíleně zaměřuje, a to jaderná energetika a teplárenství. 

Jaderné dny  

První zmíněná akce pod názvem Jaderné dny na ZČU v Plzni se konala čtvrtý týden v září, letos prvně ve virtuální podobě.  Akci zahájil Jan Zdebor, proděkan pro spolupráci s praxí Západočeské univerzity v Plzni. Hlavním diskutovaným tématem byl nový jaderný zdroj pro ČR, konkrétně stav příprav v roce 2020. Úvod byl věnován aktuálnímu stavu a dalším krokům ve výstavbě nového jaderného zdroje v ČR. Odpolední část se zaměřila na nové projekty a technologie pro JE, kde vystoupili s příspěvky potenciální dodavatelé jaderné elektrárny v České republice – KHNP (Jižní Korea), ROSATOM (Rusko), EDF (Francie) a CGNPC (Čína).  

Následnou sekci s názvem SKŘ pro jaderné elektrárny – jejich současný stav a vývojové perspektivy, moderoval kolega Karel Stočes, ředitel marketingu a obchod v divizi Energetika. „V našem příspěvku jsme deklarovali, že máme potřebné kompetence a jsme připraveni dodávat SKŘ jak v rámci výstavby, tak i při vývoji technologií,“ doplňuje Karel Stočes. 

Dny teplárenství a energetiky 

Jedna z mála velkých odborných akcí, která se letos konala za účasti návštěvníků v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, byly Dny teplárenství a energetiky. Stejně jako Jaderné dny byla konference přesunuta z jarního termínu na polovinu září. 

Společnost ZAT je dlouholetým a spolehlivým dodavatelem do oblasti teplárenství, proto bylo samozřejmostí, že jsme i letos prezentovali naše kompetence v tomto oboru. S přednáškou na téma Novinky v řídicích systémech technologií snižující náklady v teplárenství vystoupil v závěru prvního dne František Kural, manažer marketingu a obchodu společnosti ZAT. Účastníky konference seznámil s novinkami v platformách technických prostředků včetně oblasti spalování. Kompetence ZAT představil prostřednictvím realizovaných zakázek. „Naše přednáška přímo navazovala na prezentace společností provozující teplárny a na dodavatele technologií. Mohli jsme tak ukázat, že jsme připraveni jejich technologiím dodávat naše řídicí systémy,“ konstatuje František Kural. 

Konferenci Dny teplárenství a energetiky zahájil místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček prezentací na téma Koncepce transformace teplárenství, poté hovořil o strategii teplárenství Tomáš Drápela, předseda Výkonné rady Teplárenského sdružení ČR.  

Obě konference jsme podpořili jako partneři.

Níže jsou k vidění fotografie z akcí.