Pro předního výrobce klimatizace do automobilů jsme vytvořili plánovací laboratorní software

Pro předního výrobce klimatizace do automobilů jsme vytvořili plánovací laboratorní software

Jednou z hlavních priorit společnosti Denso Manufacturing Czech s.r.o., která dodává klimatizační jednotky do automobilů celosvětových značek, je dosahování nejvyšší úrovně kvality a bezpečnosti svých výrobků. Právě za tímto účelem se firma rozhodla zavést plánovací laboratorní software, který by eliminoval ruční práci, a s ní i související chybovost a přímo pomáhal zvyšovat efektivitu a kvalitu testování. Tento speciální „na míru šitý“ software dodala společnost ZAT.

Plánovací software je specializovaný systém, který zajišťuje kompletní proces plně automatického plánování testů od správy testovacích zdrojů a plánování kapacity obsluhy přes typy jednotlivých testů až po kompletní workflow žádanek při plánování testování nového vzorku klimatizace.

Klíčovou vlastností námi vytvořeného SW je automatická tvorba testovacích plánů funkčnosti kompresoru podle parametrů zadaných zákazníkem. „Implementovali jsme zde složitý heuristický algoritmus. Na základě obsluhou zadaných dat systém vybírá z několika stovek variant optimální řešení, přičemž primárně zohledňuje prioritu projektu, cenu testu i kapacitu zařízení a pracovníků. Společnost tak získala moderní plně automatický plánovací systém, díky němuž v daném čase uskuteční maximální počet testů s ohledem na zadané priority,“ říká Jaroslav Hrdinka, vedoucí odborné skupiny Zakázkový vývoj společnosti ZAT.

Původní řešení

Plánování testů ve společnosti Denso Manufacturing Czech původně probíhalo ve formě excelovských tabulek a aplikace Lotus Notes. Vzhledem k tomu, že šlo o manuální práci, bylo zde riziko snadného zanesení chyby do plánu či jeho zdlouhavého ručního předělávání v případě změny a optimalizace byla nedostatečná.

Další přínosy nového řešení:  

  • usnadnění sledování nákladů za testy, resp. projekty,
  • centrální správa dat souvisejících s plánováním testů,
  • snadné plánování pořadí testů včetně možnosti jednoduché úpravy (přidáním/odebráním nových žádanek na testy),
  • automatické zohlednění výpadků a odstávek testovacích zařízení a jejich kapacit – včetně zohlednění svátků, víkendů atd. 

Společnost Denso Manufacturing Czech je předním evropským výrobcem klimatizačních jednotek a jejich součástí pro vozy značek Toyota, VW, Audi, Škoda, Mercedes – Benz, Suzuki a dalších.  

Rozhodnutí takto významné společnosti využít pro podporu dosažení svých cílů kompetencí ZAT v oblasti rozvoje moderního software je potvrzením schopností a kvality dodávek naší společnosti.