Střední škole v Sezimově Ústí jsme vybavili učebnu řídicím systémem za čtvrt milionu korun

Podpora odborného vzdělávání je pro ZAT důležitá. Stále se, jako většina průmyslových firem, potýkáme s počtem a úrovní technicky vzdělaných studentů. Proto také už řadu let podporujeme střední a vysoké školy technického zaměření. Posledním počinem je vybavení učebny VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí řídicím systémem SandRA v hodnotě čtvrt milionu korun. Jde přitom o druhý dar. Před dvěma lety jsme škole poskytli hardware a software za více než 100 tisíc korun. Ten jsme letos doplnili o 3 kusy HW klíčů Pertinax a procesní stanici řady SandRA Z210. Žáci se tak už v rámci sekundárního vzdělávání učí pracovat a programovat řídicí systémy pro energetiku a průmysl, což není na středních školách až tak běžné. „Věříme, že je to motivuje pro technické studium na vysoké škole nebo práci v našem oboru,“ říká Pavel Kulík, ředitel útvaru Technický rozvoj ZAT.

Podporujeme také žáky střední průmyslové elektrotechnické školy v Plzni. Její studenti jezdí do ZAT na exkurze či krátkodobé praxe ve 2. a 3. ročníku.

Z oblasti vysokých škol dlouhodobě spolupracujeme například se Západočeskou univerzitou v Plzni. Tamní Elektrotechnické fakultě jsme před dvěma lety poskytli dar ve výši 600 tisíc korun. Vybavili jsme laboratoř na Katedře aplikované elektroniky a telekomunikací řídicím systémem SandRA, na kterém se studenti učí implementovat algoritmy v reálném prostředí. Na univerzitu také dlouhodobě dochází naši pracovníci přednášet. S vysokou školou dlouhodobě spolupracujeme i na výzkumných projektech či kariérních akcích zaměstnavatelů.