Ve fiskálním roce 2016 jsme dosáhli rekordních tržeb

Ve fiskálním roce 2016 jsme dosáhli rekordních tržeb

Loňský rok byl pro společnost ZAT opět úspěšný, zvýšili jsme meziročně tržby o 19 procent a dosáhli rekordních 813 milionů korun. Vzrostl i podíl zahraničního obchodu, a to meziročně ze 420 milionů na 480 milionů korun. Celkový podíl zahraničního obchodu činí 65 procent.

„Z pohledu tržeb jde o druhý nejúspěšnější rok v 55leté historii firmy. S uvedením čtvrté generace řídicího systému SandRA značně roste poptávka po službách ZAT u nás i ve světě. Vrací se nám také dlouhodobá systematická práce se zákazníkem, zejména na získání větších projektů se pracuje několik let. Nově jsme se prosadili na trzích například v Arménii, v Polsku a začínáme i ve Finsku,“ říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT. V současné době dodáváme do 60 zemí světa.

Absolvovali jsme také řadu zákaznických auditů zaměřených především na oblast bezpečnosti jaderných technologií. „Úspěšně jsme prošli auditem společností Areva, Fortum, ČEZ, Slovenské elektrárne, Škoda JS a dalších významných zákazníků,“ doplňuje Petr Katolický, ředitel útvaru Kvalita.

Celou tiskovou zprávu k hospodářským výsledkům za fiskální rok 2016 (4. 2015 – 31. 3. 2016) je ke stažení zde: link