Švédský časopis Automation představil investici I&C v Elektrárně Opatovice realizovanou firmou ZAT

Švédský časopis Automation představil investici I&C v Elektrárně Opatovice realizovanou firmou ZAT

Koncem dubna se konal už 23. ročník Dnů teplárenství a energetiky pořádaný Teplárenským sdružením České republiky v Hradci Králové. Co zajímavého zde zaznělo podle ředitele divize Energetika Františka Kurala? „Osobně mne zaujala přednáška o vývoji fosilní energetiky, spotřebě a dostupnosti jednotlivých druhů paliv v dlouhodobém měřítku. Další zajímavá prezentace se věnovala synergii teplárenství a energetiky se zaměřením na přenos a zpracování dat, kde vidím také možnost uplatnění produktů naší společnosti.“

Jedním z přednášejících byl i Stanislav Ondráček z Elektráren Opatovice a.s., který představil náročný a dlouhodobý projekt modernizace a ekologizace provozů. Dodavatelem nového řídicího systému třídy Distributed Control System (DCS) byla právě naše společnost. „Šlo o náročnou migraci celého stávajícího řídicího systému na nový systém SandRA,“ doplňuje František Kural. Za rekonstrukci elektrárny dostala společnost od Teplárenského sdružení ČR ocenění „Projekt roku v soustavách zásobování teplem a chladem za rok 2016“.

Tato rozsáhlá modernizace neušla zraku ani zahraničním médiím. Redakce švédského časopisu AUTOMATION, jejíž zástupci se pravidelně účastní Dnů teplárenství a energetiky, navštívili v doprovodu našich kolegů opatovickou teplárnu. V titulním článku představili rozsáhlé investice v českém teplárenství právě na projektu Elektráren Opatovice a dodávce DSC systému naší společností ZAT.  Pojďme si článek připomenout. Více ve fotogalerii.