Naše řídicí systémy a know-how využívají energetické společnosti i průmyslové firmy v téměř 60 zemích světa

Naše řídicí systémy a know-how využívají energetické společnosti i průmyslové firmy v téměř 60 zemích světa

Víte, že v současné době působíme na 265 klasických elektrárnách, teplárnách a spalovnách a více než čtvrtině jaderných elektráren v Evropské unii a na 10 procentech ve světě?

Mezi největší zakázky firmy v oblasti klasické energetiky patří v tuzemsku Elektrárny Opatovice, v zahraničí pak elektrárny Gardabani v Gruzii a Lisbjerg v Dánsku, nově začal ZAT dodávat své produkty a know-how i do Chile a Mexika, příkladem jsou dodávky na elektrárny Red Dragon a Empalme I a II.

V České republice je řídicí systém SandRA nasazený na obou jaderných elektrárnách v primárním i sekundárním okruhu. V rámci zahraničí dodáváme do francouzských, slovenských i ukrajinských jaderných elektráren.

Jsme také významným dodavatelem takzvaných smart systémů pro dráhy a plynárenství, čističky odpadních vod, bioplynové stanice atd. Významnými projekty, které tato divize řeší, jsou zakázky pro dohled infrastruktury v železniční dopravě. Například na tratích České Budějovice Volary, Klatovy – Železná Ruda, Most – Chomutov.
Při vývoji a výrobě průmyslové elektroniky dlouhodobě spolupracujeme se společnostmi ŠKODA ELECTRIC, InPower Technology a dalšími. Pro prvně jmenovanou jsme v loňském roce dodali elektroniku pro čínské metro, do lokomotiv pro německé dráhy i do trolejbusů pro bulharský trh.