Vystavovali jsme na největší akci v oblasti teplárenství v Polsku

Vystavovali jsme na největší akci v oblasti teplárenství v Polsku

Letošní jaro je hektické, co se týká prezentací našeho řešení pro teplárenství. Zúčastnili jsme se nejenom největší konference v tomto oboru v České republice, kde jsme i přednášeli. Zároveň jsme naše technologie představili na stejně významné akci v Polsku. Již tradičně se zde konalo setkání teplárenského průmyslu pod názvem „Wiosenne Spotkanie Ciepłowników“.

Jde o jednu z klíčových akcí zaměřenou spíše na technické otázky v teplárenství, přičemž je velký důraz kladen na ekologická řešení.  A právě v oblasti ekologizace nabízí ZAT špičková řešení u regulací kotlů, turbín, generátorů i všech pomocných provozů a nasazení automatizace u technologií odsíření, denitrifikace, odprášení a podobně. "Konference obsahovala řadu zajímavých přednášek. Také prezentace šesti českých firem na stánku CzechInvest byla přínosná, s českými kolegy jsme řešili možnosti spolupráce, jak se společně prosadit na polském trhu," říká Jiří Viktora z divize Klasická energetika naší společnosti.

Polsko je pro ZAT zajímavým trhem. V loňském roce jsme zde zrealizovali velkou zakázku pro teplárnu EC Katowice patřící do koncernu Tauron Ciepło. V rámci modernizace teplárenského bloku jsme provedli kompletní výměnu řídicího systému a ochran turbíny včetně výměny regulátorů řídicí části budicí soupravy.

Vzhledem k tomu, že velké teplárenské společnosti v Polsku plánují další rozšiřování stávajících sítí včetně ekologizace systémů, soustředíme své síly také na tento trh. V současné době působíme na 300 klasických elektrárnách, teplárnách a spalovnách po celém světě.

Fotografie ze společného stánku agentury CzechInvest, skříně rozvaděčů pro EC Katowice i článek o ZAT vydaný v polském odborném časopise Energetyka Cieplna i Zawodowa najdete ve fotogalerii.