Vystavovali jsme na veletrhu Energetab 2018 v polském Bielsko Biala

Vystavovali jsme na veletrhu Energetab 2018 v polském Bielsko Biala

I když naše řídicí systémy dodáváme do šedesáti zemí světa, sousední polský trh je pro nás stále neopomenutelný. V loňském roce jsme zde například dodali řídicí systém pro EC Katowice.

Proto jsme opět nemohli chybět na největším veletrhu energetiky v Polsku, který se každoročně koná v Bielsko-Biala.

Na stánku společnosti ZAT si návštěvníci prohlédli reálné ukázky základního HW používaného v našich řídicích systémech – komponenty SandRA Z200 a Z110. Většinu zaujala skutečnost, že jsme schopni nasadit vlastní řídicí systémy ve všech oborech energetiky od řízení primárního okruhu jaderných elektráren přes tepelné či vodní elektrárny až po novou platformu SimONet, která má široké možnosti využití pro sběr dat v distribuční síti.

Zásluhu na úspěšné prezentaci naší společnosti na veletrhu Energetab v Polsku mají bezesporu i kolegové František Kural a Jiří Viktora z divize Energetika, Adam Michl z divize SMS a Hanka Turečková za organizaci akce, kteří návštěvníkům se zájmem představovali naše kompetence nejen v oblasti klasické energetiky, na kterou je veletrh primárně zaměřen, ale nově i rozvíjející se produkty inteligentních průmyslových systémů, které chceme na trhu energetiky uplatňovat.

„Setkali jsme se se zástupci významných polských firem, jako jsou Tauron, Elektrobudowa či Holduct. Představitelé firmy Enfit přímo na veletrhu projevili zájem o dodávku českého DCS do Polska stejně jako zástupci Asociace polských elektrotechniků (SEP), kteří ZAT vyzvali k prezentaci produktů na tepelné elektrárně Turow. Odborníky ze společnosti INEE, která se zaměřuje na integraci zařízení pro bezdrátový přenos dat, zase zaujaly naše nové produkty pracující na IoT sítích,“ upřesňuje František Kural. Na veletrhu jsme jednali také se zástupci české firmy Mavel, výrobce vodních turbín, s nimiž jsme hovořili o možné spolupráci při dodávkách nejen na polský trh.

Letošní Energetab potvrdil existenci vhodných příležitostí pro uplatnění produktů naší společnosti na polském trhu. Věříme, že zde navázané kontakty s potenciálními polskými partnery a zákazníky nám pomohou tyto příležitosti dále využít.