Vyvíjíme IT řešení pro zdravotnictví, příkladem je oceněná mobilní aplikace HealthPlus

Vyvíjíme IT řešení pro zdravotnictví, příkladem je oceněná mobilní aplikace HealthPlus

Společnost ZAT není jen výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl. S rozvojem IoT technologií se naše nejmladší divize Smart Systémy cíleně zaměřuje na vývoj řešení i z této oblasti. V roce 2018 jsme například uvedli na trh úspěšně nasazovanou platformu SimONet pro bezdrátový sběr a přenos dat. Ta se využívá nejenom v průmyslu či dopravě, například ve zdravotnictví je vhodná pro monitorování nemocničních pokojů i pohybu pacientů. 

ZAT pro zdravotnictví 

V oblasti zdravotnictví nabízí naše společnost komplexní služby od vývoje a výroby zdravotnických přístrojů (sami jsme vyvinuli a uvedli na trh terapeutický přístroj StimSmart) přes vývoj zakázkového softwaru až po kompetence v oblasti certifikace zdravotnických produktů dle nově zaváděné legislativy MDR (Medical Device Regulation). 

V rámci rozvoje softwarových služeb, jako jsou vývoj zakázkového softwaru či tvorba nezávislých nadstaveb podnikových systémů, ZAT v loňském roce posílil svůj tým o cca 30 špičkových vývojářů. Z jejich pera pochází i odborníky oceněná mobilní aplikace pro soukromou polikliniku Program Health Plus, která je v evropském měřítku lídrem v rozvoji eHealth podpory svých klientů. 

Mobilní aplikace HealthPlus 

Společnost Program Health Plus hledala partnera, který by jí pomohl vyvinout a klientům bezpečně, ale přitom jednoduše, zpřístupnit data svých lékařských zpráv, výsledků vyšetření i doporučených léků, umožnit hlídat termíny kontrol, dokonce i pomoci řešit některé zdravotní obtíže na dálku bez návštěvy lékaře. 

„Naším úkolem bylo vyvinout aplikaci, která bude odpovídat současným designovým a bezpečnostním standardům požadovaným při vývoji mobilních řešení. Základem aplikace je zabezpečená komunikace s informačními systémy Program Health Plus. Využívá také systém push notifikací pro různá oznámení a informace uživatelům aplikace,” doplňuje Jaroslav Hrdinka, vedoucí skupiny Vývoj zakázkového softwaru společnosti ZAT. 

Příjemné uživatelské řešení, inovativnost a komplexnost služeb ocenili nejenom klienti zdravotnického zařízení. V Czech Digi Med Award získala mobilní aplikace cenu za inovativní řešení roku 2019, v soutěži Českých 100 nejlepších pak MUDr. Oldřich Šubrt, zakladatel Programu Health Plus, převzal diplom v oborové kategorii Informační a komunikační technologie za přínos v oblasti digitalizace medicíny. 

Vývoj zakázkového softwaru

„Jedním ze strategických cílů ZAT je rozvíjet a posilovat softwarové služby spojené se zpracováním a prezentací dat na moderních platformách. Jde například o procesní vizualizace, uživatelské rozhraní, vývoj smart systémů a práci s big daty. Jsou to kompetence, které nabízíme našim klientům nejen jako nadstavby našich řídicích systémů, ale i jako samostatný vývoj jejich softwarových řešení,“ dodává Václav Janoch, ředitel divize Smart Systémy. 

Zdroj fotografie: pixabay.com