ZAT dodává své řídicí systémy na železnice v polovině krajů ČR

ZAT dodává své řídicí systémy na železnice v polovině krajů ČR

Česká železnice se stává rychlejší a bezpečnější. Na modernizacích tratí v České republice se dlouhodobě podílí i naše společnost ZAT. Dodáváme zde dispečerskou řídicí techniku, dálkovou diagnostiku technologických systémů a elektrodispečinků.

První aplikaci pro dispečerskou techniku pro řízení trakčního napájení jsme dodali v roce 1994, dnes najdete naše řídicí systémy v polovině krajů České republiky. ZAT dnes nabízí a dodává do oblasti správy železniční soustavy tři hlavní produkty: dispečerskou řídící techniku, dálkovou diagnostiku technologických systémů a centrální elektrodispečinky.

V loňském roce jsme uvedli na trh zásadní novinku, a to kompaktní stanici Z210, která se ihned uplatnila především na drahách a v plynárenství. „Díky rozšíření sortimentu a následnému rozvoji jejich komunikačních schopností pro připojení různorodých zařízení a přenos dat v geograficky rozlehlých sítích jsme dosáhli v tomto segmentu meziročního navýšení tržeb o 200 procent. Do vývoje technologií pro smart systémy chceme i nadále výrazně investovat,“ konstatuje Ivo Tichý, člen představenstva ZAT a.s.

Divize Smart systémy společnosti ZAT působí v rámci celé České republiky. Hlavní aktivity jsou zaměřeny na obory doprava, plynárenství, povrchové doly a průmyslové systémy.