ZAT reprezentoval Českou republiku na mezinárodní akci ve Varně

ZAT reprezentoval Českou republiku na mezinárodní akci ve Varně

V průběhu září se konalo více mezinárodních akcí, kde jsme představovali naše české technologie úspěšně nasazované po celém světě. Další z nich byl univerzitní festival „Друзья прекрасен наш союз“ pořádaný v bulharské metropoli Varně. „Dlouhodobě spolupracujeme se Západočeskou univerzitou v Plzni nejenom na výzkumných projektech. Když jsme dostali nabídku prezentovat jako jediná firma Českou republiku na mezinárodním univerzitním festivalu, rádi jsme na ni kývli. Dodáváme naše technologie do celého světa a představit je také univerzitnímu prostředí v zastoupení České republiky byla pro nás příjemná výzva,“ říká Ondřej Rinke, který byl jako jediný součástí české delegace prezentující byznys sféru.

Týdenní mezinárodní akce se účastnilo téměř 300 lidí z 20 zemí světa včetně představitelů univerzit jednotlivých zemí, studentů i pracovníků obchodních společností zúčastněných států, např. Velké Británie či Finska.

Naše společnost se ve spolupráci s Ruským centrem při Západočeské univerzitě v Plzni podílela na přípravě prezentace České republiky i města Plzně. V rámci sekce věnované rozvoji průmyslových technologií Ondřej Rinke odborníkům představil naši společnost ZAT jako předního výrobce systémů řízení ve světě i naše nejmodernější technologie nejenom pro řízení klasických a jaderných elektráren, ale i pro oblast smart systémů, jako jsou pokročilé aplikace pro dopravu, plynárenství i Smart City. V průběhu akce došlo i na řadu neformálních setkání včetně návštěvy Obchodní komory správní oblasti Varna.

Dalším důležitou skutečností pro prezentaci naší společnosti v Bulharsku je i fakt, že naše technologie i know-how jsou nasazené na budicí soupravě generátoru v elektrárně Ruse a v rámci povrchové těžby a dopravy surovin na uhelném dole Trojanovo. Zároveň máme zájem podílet se na modernizaci jaderné elektrárny Kozloduj – jediné bulharské jaderné elektrárny.