Naše technologie pro jaderný průmysl jsme přestavili na Francouzsko-českém dnu v Lyonu

Naše technologie pro jaderný průmysl jsme přestavili na Francouzsko-českém dnu v Lyonu

Akce se konala pod záštitou Velvyslanectví České republiky ve Francii a obchodních komor a klastrů v oblasti strojírenství a energetiky. Za naši firmu se Francouzsko-českého průmyslového dne v Lyonu zúčastnili zástupci jaderné divize CNE Jaroslav Neužil a Ivo Topič.

V rámci průmyslového dne naši kolegové účastníkům v kongresovém sále Conseil régional de la Région Auvergne-Rhône-Alpes představili naši společnost a předali informace o technických bezpečnostních a nebezpečnostních prostředcích, produktech i kompetencích v dodávkách pro jadernou energetiku. Přínosné byly také odpolední jednání s francouzskými partnery.

 „Účast v Lyonu navazuje na strategii ZAT uplatnit naše produkty a technická řešení ve Francii. Na tento trh dodáváme diagnostický systém KCF v rámci projektu VD3-M2C pro firmu Framatome a konečného zákazníka EDF pro dvacet jaderných bloků na osmi jaderných elektrárnách. Zakázka bude ukončena v roce 2024, v současné době pracujeme na dohodě další spolupráce,“ říká Karel Stočes, ředitel divize Jaderná energetika.

Francouzsko-český průmyslový den v Lyonu měl za cíl umožnit prezentaci českým společnostem z oblasti energetiky, strojírenství a dopravy francouzským partnerům. Za českou stranu se jej zúčastnilo 11 českých firem, dále zástupci CzechInvestu, Francouzsko-české obchodní komory a honorárního konzulátu České republiky v Lyonu.