Zúčastnili jsme se světové jaderné výstavy WNE - World Nuclear Exhibition 2018 v Paříži

Zúčastnili jsme se světové jaderné výstavy WNE - World Nuclear Exhibition 2018 v Paříži

Léto je v plném proudu a my se rádi ohlédneme za poslední předprázdninovou akcí, kdy jsme se zúčastnili světové jaderné výstavy WNE - World Nuclear Exhibition 2018.

„V Paříži jsme se sešli s řadou významných partnerů, například s firmami EDF, Framatome, Rosatom či ATMEA. Jednali jsme o možnosti společných dodávek do jaderné energetiky ve světě,“ říká Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT.

Jaderná výstava probíhala ve výstavním areálu Paris Nord Villepinte - Hall 7 za účasti 678 firem z 28 států.

Program veletrhu tvořilo 10 velkých panelových zasedání a 68 pracovních seminářů, na kterých vystoupilo více než 250 expertů. Hlavní pozornost byla věnována mezinárodní spolupráci při výstavbě jaderných elektráren s velkými reaktory, výstavbě malých reaktorů, vývoji digitálních technologií, údržbě, bezpečnosti a odstavování jaderných elektráren z provozu. „Naše společnost, jako významný hráč v oblasti vývoje, výroby a nasazení řídicích bezpečnostních systémů pro energetiku, má eminentní zájem se těchto projektů účastnit,“ doplňuje Karel Stočes, ředitel divize Jaderná energetika.

Heslem fóra bylo „Významná událost pro globální společenství v jaderné energetice“, pod tímto odkazem můžete shlédnout video https://www.world-nuclear-exhibition.com/the-show/WNE-Presentation/WNE-Video/.