Plzeňská teplárna

Plzeňská teplárna
 • Power Station

  2

  bloky
 • Location

  Česká republika

  stát
 • Calendar

  2020

  rok
 • Platform

  SandRA

  platforma

Systém odsíření pro Plzeňskou teplárenskou

V roce 2021 jsme dodali nový řídicí systém odsíření pro společnost Plzeňská teplárenská a.s. Projekt obsahoval dodávku řízení celé technologie od návrhu přes uvedení do provozu až po následný servis.

Navazovali jsme na úspěšnou realizaci obdobných projektů, například nasazení řídicího systému odsíření v elektrárně Mělník I.

Modernizace řídicího systému

Předmětem realizace byla výměna řídicího systému Contronic P od firmy H&B za nový systém SandRA. Projekt jsme realizovali „na klíč“ s podporou zkušených subdodavatelů. Součástí dodávky byla demontáž stávajícího zařízení a náhrada za nové rozvaděče řídicího systému včetně úprav inženýrských a operátorských pracovišť. Samozřejmostí bylo uvedení do provozu, zaškolení obsluhy a následný servis zařízení.

Po podpisu smlouvy koncem března 2021 jsme splnili striktní termín najetí technologie do provozu v polovině července téhož roku. Celé dílo jsme předali přesně dle SoD koncem října 2021. Realizací projektu odsíření ve společnosti Plzeňská teplárenská jsme opět prokázali naši schopnost splnit i velmi přísné podmínky kontraktu pro náročného zákazníka.

Systém SandRA pro řízení technologie odsíření

Zjistěte více informací o využití platformy i pro řízení technologie odsíření

SandRA
Tepl Plzen (2)

Historie realizovaných dodávek

 • 2016

  Dodávka budicí soupravy generátoru TG2 na platformě ZAT SandRA

 • 2018

  Rekonstrukce budicí soupravy TG10 v Plzeňské energetice s ŘS SandRA

 • 2021

  Vítězství v tendru na dodávku řízení technologie pro snižování emisí síry. V oblasti ekologizace přispíváme ke zlepšování životního prostředí