Automatizace technologických procesů

Co děláme?

Jsme spoluzakladatelem oboru automatizace ve světě. V divizi Automatizace technologických procesů realizujeme malé až střední zakázky dle specifických požadavků zákazníka. Nasazujeme vlastní řídicí systém SandRA, používáme výhradně prověřené produkty českých i zahraničních výrobců. Dodáváme do segmentů, kde je požadována vysoká odbornost, spolehlivost a životnost řídicího systému. Nadstavbou všech našich produktů je dodávka centrálního dispečinku. Garantujeme špičková řešení, rychlé nasazení i reakci na nestandardní situace. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis. Naše řídicí systémy vyvíjíme v kontextu Průmyslu 4.0.

Proč si nás vybrat

  • Tradice 60 let a přes 50 000 realizovaných zakázek v 50 zemích světa
  • Komplexnost Zajišťujeme projekci, výrobu, instalaci i servis dodávek
  • Schopnosti Zaměstnáváme vysoce kvalifikované pracovníky
  • Kontroling Máme zavedený kvalitní systém řízení projektů, který zaručí spolehlivost všech dodávek na světě
  • Spolehlivost Jsme nositelé certifikátů ISO 9001, ISO 14001 a ISO 13485
  • Záruka Garantujeme dvacetiletý provoz řídicích systémů

Automatizace procesů v dopravě

Zajišťujeme komplexní dodávky dispečerské řídící techniky a dálkové diagnostiky technologických systémů v železniční dopravě. S našimi systémy se setkáte na několika úrovních řízení. Zajistíme sběr dat od procesní úrovně přes lokální vizualizaci až po centrální krajské dispečinky.

Produkty

Kontakty

Ing. Milan Hucl

Tel.: +420 736 519 294
milan.hucl@zat.cz

Radoslav Škarda

Tel.: +420 736 519 297
radoslav.skarda@zat.cz

Reference

Inteligentní průmyslové systémy

Zajišťujeme návrh a realizaci řízení a monitoring technologických procesů včetně následného servisu. Dokážeme převzít nebo nahradit i systémy jiných dodavatelů. Těžíme z dlouholetých zkušeností napříč obory včetně kritické infrastruktury.
Pracujeme s vlastním řídicím systémem SandRA i s řídicími systémy jiných výrobců, např. Siemens, Allen Bradley, Schneider, SAIA atd.
Zajistíme sběr dat od procesní úrovně přes lokální vizualizaci až po centrální technologické dispečinky, přičemž využíváme českou platformu Reliance nebo zahraniční platformu Wonderware. Naše společnost a produkty jsou v souladu ISO 27001. Víme, že provozní data mohou být velmi citlivé povahy, zajištění kybernetické bezpečnosti je pro nás samozřejmostí.
Spolehlivost a dlouhá životnost námi dodaných řešení je pro zákazníky klíčová, proto používáme komponenty z vlastní výroby nebo od kvalitních, prověřených výrobců.
Dle vašich požadavků zajistíme ve spolupráci s ověřenými partnery návrh a realizaci kompletní elektro části.
ZAT ve svých produktech uplatňuje prvky z oblasti Průmyslu 4.0 i IoT technologií. Například IoT platforma SimONet pro bezdrátový monitoring a analýzu dat má řadu úspěšných realizací.
Vzhledem k zaměření ZAT, zejména na projekty a zákazníky se specifickými požadavky, považujeme osobní kontakt za nezbytný. Neváhejte nás oslovit, rádi se vám budeme věnovat.

Produkty

Kontakty

Roman Kűhnel


Tel.: +420 735 724 735
roman.kuhnel@zat.cz

Kristýna Seidlová


Tel.: +420 736 519 243
kristyna.seidlova@zat.cz

Reference

IoT Systémy

Systém nabízí bezdrátový sběr dat technologiemi vhodnými pro danou lokalitu, případně jejich kombinací. Platforma SimONet umožňuje komplexní správu hodnot a monitoring spravované lokality nebo objektu. Nad měřenými daty upozorňuje na nestandardní stavy, hledá souvislosti mezi hodnotami, detekuje případné ztráty, předchází havarijním stavům.V různých uživatelských úrovních nabízí typy přístupů pro správce, techniky, manažery. Systém dokáže analyzovat měřená data, zvyšovat efektivitu plánování údržby a vede k finančním úsporám.

Na základě požadavků klienta a našich zkušeností jsme schopni vytipovat nejvhodnější řešení, případně pokrýt lokalitu signálem pro sběr dat.

Produkty

Kontakty

Ing. Zdeněk Tupý


Tel.: +420 736 519 420
zdenek.tupy@zat.cz

Petr Hasman


Tel.: +420 736 519 292
petr.hasman@zat.cz

Garant oboru

Ing. Václav Janoch


+420 604 236 705
vaclav.janoch@zat.cz