Detekce sesuvu půdy v Karlových Varech

Detekce sesuvu půdy v Karlových Varech
 • Sensor 1

  40

  snímačů
 • Location

  Česká republika

  stát
 • Calendar

  2018

  rok
 • Platform

  SimONet

  platforma

Bezpečnost přepravy

Referenční lokalitou, v rámci níž firma ZAT implementovala systém detekce sesuvu půdy, se staly Karlovy Vary. O bezpečí cestujících se tam stará moderní bezdrátové řešení využívající technologii IoT – internet věcí. V případě sesuvu půdy, a tedy ohrožení bezpečnosti kolejové přepravy osob a materiálu, systém okamžitě vyhodnotí situaci a pošle varovný signál do platformy ZAT SimONet.

Variabilní notifikace a bezúdržbový systém

Upozornění může být zasláno také e-mailem nebo SMS. Zodpovědný personál tak může strojvedoucího ihned informovat o případném riziku. S varovným signálem dostane personál i fotografie z dané lokality pro přesnější identifikaci incidentu. Fotky si může dispečer zobrazit, kdykoliv potřebuje.

V místě rizika sesuvu svahu se o bezpečí stará sada 40 bateriově napájených čidel s vydrží až pět let. Systém je téměř bezúdržbový a v případě sanace rizikové oblasti přenositelný do nové lokality.

Obdobný systém využívají francouzské, nizozemské a skotské železnice. Na projektu jsme spolupracovali se zahraniční společností, která se problematikou sesuvů půdy zabývá řadu let.

Platforma SimONet

Zjistěte více o systému zajišťujícím vizualizace a notifikace při detekci sesuvu půdy

www.simonet.eu (extern� odkaz)

Spolupracujeme

Picture 1
Sz