21. mateřská školka Na Celchu

21. mateřská školka Na Celchu
 • Career

  4

  třídy
 • Location

  Česká republika

  stát
 • Calendar

  2021

  rok
 • Platform

  SimONet

  platforma

Kvalita prostředí a úspora energií jdou ruku v ruce

Pro mateřskou školu, která vede děti ke zdravému životnímu stylu a zároveň prosazuje kladný vztah k životnímu prostředí, byly technologie umožňující jednoduše a rychle zlepšit kvalitu vnitřního prostředí a uspořit náklady na energie jasnou volbou.

I proto jsme v roce 2021 zrealizovali monitoring vnitřního klimatu školky, jehož hlavním cílem byla právě úspora nákladů na energie. Použitá platforma SimONet umožňuje také měření teploty a vlhkosti v třídách a společných prostorách a přispívá k udržení vhodného vnitřního klimatu pro děti předškolního věku.

Vyjádření zákazníka

První čísla nám zatím potvrzují, že k úsporám při využití této technologie skutečně dochází. Je tedy namístě dál přemýšlet nejen o tom, kam všude jí umisťovat, ale také o tom, co dalšího by mohla z hlediska provozu našich budov monitorovat.

PhDr. Jan Fluxa
místostarosta Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany

Sídlo Zat v Příbrami

Optimální plánování je cesta k úsporám

Součástí dodávky bylo osazení jednotlivých místností měřiči teploty a vlhkosti. Hodnoty naměřené bezdrátovými snímači slouží jako podklad k autonomní regulaci teploty každé místnosti. Regulace topení se spouští po překročení nebo podkročení nastavené optimální teploty nebo dle potřeb personálu. Získané údaje o vlhkosti vedly k opatřením, která podstatně zlepšila kvalitu prostředí ve třídách.

Mimo aktivní provozní čas školky je budova temperována na nižší teplotu, což významně snižuje náklady na vytápění.

Platforma SimONet

Zjistěte více informací o systému pečujícím o zdravé prostředí pro děti ve školách i školkách

https://www.simonet.eu/cz/simonet/ (extern� odkaz)