Přečerpávací vodní elektrárna Liptovská Mara

Přečerpávací vodní elektrárna Liptovská Mara
 • Hydro Energy

  4

  bloky
 • Location

  Slovensko

  stát
 • Calendar

  2022

  rok
 • Platform

  SandRA

  platforma

Rekonstrukce budicí soupravy na přečerpávací elektrárně

Jde o další z velkých projektů ZAT, který navazuje na dodávky budicích souprav ze 70. let minulého století. Původní buzení od firmy Škoda bylo v průběhu času rekonstruováno. V rámci projektu jsme zde instalovali své řešení – prvně použité na slovenské přečerpávací vodní elektrárně.

Přečerpávací vodní elektrárna Liptovská Mara s instalovaným výkonem 198 MW leží v krásném prostředí podhůří Západních Tater na řece Váh. Její čtyři bloky zajišťují stabilní napájení pro bezpečný provoz jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice – má tedy pro slovenskou energetiku strategický význam.

Naše společnost se v roce 2021 zúčastnila výběrového řízení na dodavatele 10 budicích souprav na několik vodních elektráren, umístěných na celém území Slovenska. Jednou z nich je právě Liptovská Mara.

Další příležitost pro kompaktní řešení

V roce 2022 jsme dodali a uvedli do provozu první z nových budicích souprav. Opět jsme využili osvědčený typ kompaktního regulátoru ZAT SandRA AVR Z110. Zařízení bylo uvedeno do provozu v plánovaném termínu. V rámci stávající situace na trhu s nedostatkem komponentů šlo o velkou výzvu pro všechny dodavatelské firmy. Dokázali jsme překonat výpadky důležitých dodávek a ve spolupráci s techniky zákazníka se podařilo splnit důležitý termín ukončení odstávky.

Realizovaný projekt prověřil a zároveň potvrdil schopnost naší společnosti vypořádat se nejenom s technickými požadavky, ale i s výpadky dodávek od našich subdodavatelů.

Kompaktní regulátor SandRA AVR Z110

Chcete se dovědět více informaci o platformě SandRA?

SandRA
P Bystrica TG3 3