Plynárenství

Jsme výrobcem a dodavatelem řídicího systému implementovaného na stovkách regulačních stanic v celé České republice. Staráme se o dodávky a integraci jednotlivých komponent MaR a dispečinků včetně přenosu a vizualizace dat katodové ochrany. Naše řešení rychle a kvalitně přizpůsobíme vašim potřebám, včetně plnění servisních požadavků.

Naši experti mají oprávnění pracovat ve výbušném prostředí. Řídicí systémy a platformy ZAT splňují vysoké nároky na kybernetickou bezpečnost kritické infrastruktury.

V oblasti plynárenství jsme tu pro vás více než 30 let.

 • Calendar

  30 let

  působení v oboru
 • Technology

  500+

  telemetrických a předávacích stanic
 • Contract

  600+

  dokončených projektů

Monitoring výbušných prostředí

Zajistíme měření, sběr a zpracování dat z odlehlých lokalit bez možnosti externího napájení či z míst se složitou instalací kabelového přenosu. Zprostředkujeme přenos dat ze zařízení na míru a vyhovíme vašim požadavkům. Získejte informace o průtoku a teplotě plynu bez nutnosti montáže kabelových tras a plynotěsných prostupů.

Součástí dodávky mohou být i požadovaná čidla nebo lze modul napojit na vhodné stávající snímače.

O jeho stav se nemusíte dále starat. Dodaný modul může samostatně komunikovat se systémem ZAT a my tak můžeme rychle reagovat na nutnost servisního zásahu.

 

Monitoring2
Simonet Katodova Ochrana

Katodové ochrany

Mějte snadno a rychle přehledné informace o správné funkci katodové ochrany na produktovodu nebo jiném zařízení, které vyžaduje její měření. Díky efektivnímu řízení katodové ochrany ušetříte provozní náklady a prodloužíte životnost svých zařízení.

Neměřte data na měřicích místech ručně, využijte naše bezdrátové řešení.

Analyzujte stav katodové ochrany pomocí informačního nástroje SimONet, který upravíme dle vašich potřeb.

Telemetrické stanice

Dodáme vám řídicí systém telemetrie ZAT pro regulační a předávací stanice plynu. Systém zajišťuje řízení technologie regulačních armatur, bezpečnostních uzávěrů pro přívod plynu, předehřevu plynu a monitoring obchodních měření. Ovládání v místě z operátorského panelu a dálkově z centrálního dispečinku. Zajišťujeme dodávky do kritické infrastruktury – řídicí systém ZAT splňuje nejvyšší požadavky kybernetické bezpečnosti.

Poskytujeme záruční a pozáruční servis našich produktů, v případě potřeby držíme nepřetržitou pohotovost.

Platforma SandRA Z210

Modulární řešení pro řízení předávacích stanic plynu 

sandra
Telemetrie 3

Řízené a monitorované technologie

Stramberk 2

Podzemní zásobníky plynu

Nabízíme vlastní řídicí systém zajišťující plynulý a bezpečný provoz podzemního zásobníku plynu pro komplexní řízení a monitoring provozu.

Použitý řídicí systém umožňuje individuálně nebo automaticky ovládat jednotlivé akční členy, sondy, technologie a technologické celky a řídit proces uskladňování a těžby plynu.

To vše můžete monitorovat a ovládat pomocí námi dodané SCADA/HMI.

Centrální dispečinky

Monitorujeme a ovládáme více než 5 000 plynových a telemetrických stanic. Řídíme plynové soustavy v České republice, naše dispečinky zajišťují snímání tlaků, průtoků, teplot a dalších hodnot v plynové soustavě.

Informace o dalších provozních stavech stanic zobrazujeme komplexně v celkovém přehledu s možností zobrazení detailních informací o jednotlivých stanicích a nastavení alarmů pro různé hodnoty.

Dispecink Plyny

Chcete vědět více? Kontaktujte nás!