Výroba průmyslové
elektroniky

1000 typů vyráběných produktů ročně
4 generace řídicích systémů za existenci firmy
100 000 ks elektronických desek ročně
50 mil. ks součástek osazených ročně

Co děláme?

Vyrábíme průmyslovou elektroniku, kterou využíváme v oblasti Automatizace a v oblasti výroby lékařských přístrojů. Na základě výrobní dokumentace vyrábíme produkty i pro externí zákazníky dle jejich konkrétních požadavků. Naše produkty se uplatňují na zahraničních trzích např. v Turecku, Číně, Jižní Korei nebo Rusku.

Špičkové možnosti našich technologií zvyšují kvalitu vlastního návrhu i návrhu našich obchodních partnerů, kterým poskytujeme naše výrobní kapacity a know-how ve výrobě průmyslové elektroniky. Naše technologie umožňuje přizpůsobit se nejnovějším trendům v oblasti průmyslové automatizace.

Proč si nás vybrat

 • Spolehlivost Jsme nositeli certifikátů ISO 13485,ISO 14001,ISO 9001
 • Zkušenosti Máme dlouholeté kompetence v oblasti dopravy, trakčních vozidel, výkonových měničů, zdravotnictví a dodávkách pro jadernou energetiku
 • Tradice Nabízíme produkty od osazených desek plošných spojů až po kompletní řídicí systémy, a to již více jak 50 let
 • Kvalita Realizujeme dlouhodobé servisní opravy, a to jak záruční, tak i pozáruční
 • Přizpůsobivost Externím zákazníkům realizujeme jejich vyvinuté produkty od funkčních vzorků a prototypů až po sériovou výrobu

Nabídka služeb

Vlastní řešení elektronických desek v průmyslové kvalitě

Vyráběné produkty jsou v rozsahu od jednotlivých elektronických desek, přes sestavy těchto desek, až po výrobu funkčních celků, jako jsou regulátory, řídicí stanice apod.

Vyráběné komponenty realizujeme včetně funkčních zkoušek v požadovaném rozsahu, až po testování elektronickými testery včetně výstupních protokolů. 

Komplexní řešení výroby elektronických desek v technologii SMT a THT

Vyrábíme elektronické desky s vysokou integrací. Veškeré pájecí procesy jsou řízené, včetně možnosti selektivního pájení. Ve výrobním procesu zapájené desky prochází automatickou optickou kontrolou. Pro realizaci osazení a pájení pouzder BGA jsme vybaveni RTG nedestruktivní diagnostikou. Kontrola výrobků a výrobních operací se řídí normou IPC-A-610E třída 3.

Elektronické desky lakované selektivní technologií

U ochranných laků využíváme technologii selektivního lakování, díky které lze lakovat pouze ty plochy a komponenty, které požaduje zákazník.

V souladu s požadavky norem ČSN EN 50155 zabezpečujeme požadavky na klimatickou odolnost vyráběných komponent.

Kompletace a zapojení řídicích systémů


Sestavujeme vyšší celky řídicích systémů jakými jsou procesorové stanice, regulátory nebo měniče. Většina těchto  HW produktů se na výstupu prověřuje elektronickým testerem, také se archivují výstupní protokoly a naměřené parametry. 

Realizace rozvaděčů

Pro kompletaci rozvaděčů využíváme řady skříní od vybraného dodavatele KORAMEX nebo od renomovaných výrobců jako jsou Rittal, Schneider Electric,  OEZ,  Schrack  a EATON.

Výroba rozvaděčů NN do 1kV

 • Napájení technologických procesů
 • Distribuční rozváděče
 • Speciální (Buzeni generátoru)

Výroba a kompletace  rozvaděčů řídicích systémů

Rozvaděče produkujeme

 • s vlastním řídicím systémem (SandRA)
 • s řídicím systémem jiných renomovaných  výrobců ( SIEMENS, B@R, SAIA, AlanBredly,...)
 • podle zadávací dokumentace zákazníka

Testování řídicích systémů – funkční testy


Factory acceptance tests (FAT) je fáze, během níž provádíme soubor testů (SW a HW) v rámci dodávaného produktu. Aplikace se testuje v plně integrovaném prostředí a výstupem je splnění a akceptace požadovaných kritérií.

Garant oboru

Vladimír Pikard

Garant výroby průmyslové elektroniky
+420 736 519 302
vladimir.pikard@zat.cz