Galerie Klatovy / Klenová

Galerie Klatovy / Klenová
 • Diamond

  3000+

  uměleckých děl
 • Location

  Česká republika

  stát
 • Calendar

  2021

  rok
 • Platform

  SimONet

  platforma

Provoz bez zapisovačů díky IoT technologiím

Pro galerii vystavující ukázky českého i světového moderního umění je pravidelné sledování teploty a vlhkosti mimořádně důležité, neboť umělecká díla jsou na změny těchto hodnot velmi citlivá – nevhodná vlhkost může způsobovat praskliny či naopak umožňovat růst plísní.

V Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech jsme nahradili starý způsob sledování teplot a vlhkosti moderním IoT monitorovacím systémem jak ve výstavních prostorách, tak v depozitáři uměleckých děl. Cílem bylo sledování vhodných podmínek ve všech prostorách galerie. Získávaná data jsou vizualizována přehledně nad mapou objektu a vzhledem k citlivosti vystaveného a uloženého umění je jejich překročení sledováno v reálném čase.

Galerie Klatovy Data

Online přehled o klimatu v každé místnosti

Díky platformě SimONet je vizualizace nezávislá na technickém vybavení. Veškeré měřené hodnoty lze bez problému sledovat online a odkudkoli na notebooku nebo na mobilním zařízení. Řízení přístupových práv umožňuje cíleně zobrazit data pro správce depozitářů, kurátory sbírek či další odpovědné osoby. 

Součástí dodávky bylo osazení jednotlivých místností bateriově napájenými moduly pro měření teploty a vlhkosti, které nevyžadovaly instalační zásahy do objektu.

Platforma SimONet

Zjistěte více o tom, proč jsou exponáty díky dostupným datům vždy v bezpečí

https://www.simonet.eu/cz/simonet/ (extern� odkaz)